Możliwość błędnego ustalenia wieku ciąży

Chcialam sie dowiedziec czy skan moze sie pomylic co do wieku ciazy.wczoraj bylam na badaniu usg I wyszlo mi ze jestem 13 tygodniu i 3 dni ciazy. Ale na moje wiliczenia od piersze dnia miesiaczki czyli 30 listopada jestem krucej w ciazy. Moje pytanie czy skan moze sie pomylic jesli tak to o ile .

Zawsze istnieje pewna rozbieżność w wieku ciążowym wyznaczonym badanie USG a wiek wyznaczonym z daty ostatniej miesiączki.Jest kwestja złapania odpowiedniego skanu płodu jak też poprawność pomiaru.Jeżeli ta różnica nie jest duża to ciąża rozwija się prawidłowo.