Możliwość ciąży?

6 tygodni temu mój chłopak wszedł we mnie bez zabezpieczenia na chwilę, miałam wtedy końcówkę okresu, ale mam krótkie cykle więc były to dni płodne. Później przeżywałam ogromne stresy z tym związane i 16 dni po końcu okresu dostałam kolejny (zwykle mam co 19-23dni) . Obawy trochę minęły ale dla pewności miesiąc po tym "stosunku" zrobiliśmy test ciążowy, wyszedł negatywny.

Mi jednak dolegają czasem lekkie ukłucia w jajnikach od jakiś dwóch tygodni, mam bardzo gęsty, klejący śluz, przypominający budyń i ból pęcherza, nie szczypie mnie, nie piecze i nie mam szczególnego parcia na mocz, po prostu mnie boli (nie przy wydalaniu, tylko gdy napinam mięśnie podbrzusza). Czy to jakaś infekcja, czy są to objawy ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Analizując Pani opis wydaje się bardziej prawdopodobna infekcja niż ciąża. Choć test ciążowy czasem daje wynik fałszywie ujemny, to przy prawidłowym wykonaniu i aż miesiąc po możliwej dacie koncepcji jego wynik jest dość prawdopodobny.

Niepokojące są natomiast tak długo trwające upławy i bóle w okolicach jajnika, może to świadczyć o infekcji zarówno pochwy, jak i np. przydatków (stąd by były kłucia w okolicy jajnika), nie są to oczywiście objawy ostrej infekcji (nie ma pieczenia, swędzenia - przy zapaleniu pochwy, temperatury, bardzo nasilonego bólu - przy zapaleniu przydatków), ale mogą takie objawy być przy infekcji skąpoobjawowej, przewlekającej się.

Dlatego proponuję wizytę u ginekologa, bo tylko na podstawie badania ginekologicznego, ewentualnie badania usg przezpochwowego (jeżeli samo badanie ginekologiczne by nie stwierdzało odchyleń), może ostatecznie naprowadzić na prawidłową diagnozę.

Serdecznie pozdrawiam!