Możliwość ciąży po odstawieniu Orgametrilu

Witam! Od stycznia przez 10 dni (od 16 dnia cyklu) brałam Orgametril (przez 3 miesiące) z powodu nieregularnych miesiączek. Ostatnio kochałam się z chłopakiem(10 dzień cyklu) i pękła nam prezerwatywa (do wytrysku nie doszło). Wg moich obliczeń mógłbyć to pierwszy dzień dni płodnych(ostatnia miesiączka zaczęła się 1 kwietnia ). Moje pytanie brzmi: Czy mogło dojść do zapłodnienia i czy po odstawieniu orgametrilu mogę przewidzieć datę kolejnej miesiączki( cykle przy leku trwały 26, 29, 27 dni ?

Aleksander Ropielewski

Nie można wykluczyć ciąży w opisanej sytuacji. Jeżeli terapia orgametrilem przyniosła efekt to może Pani oczekiwać cykli o podobnej długości co podczas stosowania orgametrilu.