Możliwość ciąży po operacji wyrostka

Czy miesiąc po operacji wyrostka która przebiegła bez powikłań, był także ginekolog na sali operacyjnej. Współżyłam w dni płodne i boję się teraz ciąży. Bo naczytałam się o ciąży pozamacicznej, gdzie powodem były zrosty na jajnikach i jajowodach po takiej operacji... Czy to ma jakiś wpływ... czy po operacji wyrostka można zajść w ciąże? Lekarz powiedział mężowi zaraz po operacji, że będę mogła mieć dzieci... proszę o odpowiedź bo tam gdzie blizna jest, jest trochę twarde i się boję, że to zrost

Lek. Katarzyna Szymczak

Po operacji wyrostka można zajść w ciążę, jeśli chodzi o zrosty to z reguły tworzą się one dopiero po dłższym czasie od operacji. W razie wątpliwości radzę udać się do ginokologa.
Pozdrawiam