Możliwość ciąży po pettingu partnera i dotknięciu swoich okolic intymnych

Witam. Mam 18 lat. Wczoraj pieściłam ręką penisa mojego partnera. Nic z niego nie poleciało, a jeżeli już to bardzo niewiele. Potem przejechałam tą ręką po jego klatce piersiowej. Następnie, kilka razy dotknęłam siebie w okolicy narządów rodnych: wzgórek łonowy, miejsce miedzy udem a wargą sromową, włosków na wargach sromowych), na pewno nie dotknęłam miejsca wejścia do pochwy. To dotykanie nie działo się od razu, był krótki okres przerwy. Moje pytanie: czy jest możliwa ciąża w takim wypadku?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przypadku ryzyko ciąży właściwie nie istnieje - nie ma powodów do niepokoju.