Możliwość ciąży po stosunku przerywanym i przy negatywnym wyniku testu ciążowego

Witam, na początku listopada odbyłam stosunek przerywany. Po 7 dniach dostałam miesiączke jednak była ona krótsza niz zwykle i mniej obfita (4 dni). Po jej zakończeniu zrobiłam test ciazowy, wynik był negatywny. Od tego czasu nie dostałam miesiączki (2 miesiące) na początku stycznia ponownie wykonałam test ciazowy, ktorego wynik był rownież negatywny. Czy mimo to realna jest możliwości ze jestem w ciąży ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Najprawdopodobniej ciążę można wykluczyć - po dwóch negatywnych testach. Możliwe są wahania hormonalne i następowe zatrzymanie okresu. Warto udać się do lekarza.