Możliwość ciąży po uprawianiu pettingu

Witam. Nie współżyję ze swoim chłopakiem, jedynie uprawiamy petting, aczkolwiek nigdy przy mnie nie doszło do jego wytrysku. Mam nieregularna miesiączkę, przeważnie ok 35 dni, ale dziś mija już 41 dzień od ostatniej miesiączki, tydzień temu przez 3 dni miałam brązowe plamienia, które pojawiają się u mnie przeważnie zaraz przed miesiączką, ale minęło już 8 dni od plamienia, a okresu nadal nie dostałam. Co może być tego przyczyną? Czy to możliwe, że jestem w ciąży choć nigdy przy mnie nie doszedł?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Ryzyko ciąży praktycznie nie istnieje. Proszę zgłosić się do ginekologa w celu diagnostyki zaburzeń miesiączkowania.