Możliwość ciąży pomimo krwawienia i plamienia

Witam. Bardzo bym chciała się dowiedzieć czy jest możliwość że jestem w ciąży. Otóż ostatni raz kochałam się z chłopakim dokładnie równy miesiąc temu bez zabezpieczenia, jakieś 2 tygodnie po stosunku zrobiłam sobie test ciążowy który wyszedł pozytywnie. Dla upewnienia się czy napewno jestem w ciąży zrobiłam sobie jeszcze 2 tesy które także wykazały ciąże, lecz w dniu w którym miałam dostać miesiączkę miałam dziwne plamienia koloru brązowego a 2 dni później dostałam okres. Czy jest możliwość że jestem w ciąży. Bardzo proszę o odpowiedz.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Dzień dobry! Testy mogły wyjść fałszywie dodatnio, np. jeśli robiła je Pani niezgodnie z instrukacją. Mogła Pani również zajść w ciążę i poronić, to się dość często zdarza (zwykle kobiety nie zauważają wtedy, że w ogóle były w ciąży, ponieważ krwawienie pojawia się mniej więcej w terminie spodziewanej miesiączki). Jednakże cykliczne krwawienia występują też u niektórych kobiet w czasie I trymestru i jest to uważane z normę. Proponuję, po ustaniu krwawienia, umówić się na wizytę do ginekologa za ok. 2 tygodnie- wtedy ewentualna ciąża powinna być już widoczna w USG. Radzę także przyjmować kwas foliowy (0,4 mg na dobę), jeśli jeszcze go Pani nie bierze. Pozdrawiam serdecznie.