Możliwość ciąży pomimo rocznej przerwy w miesiączkowaniu

witam serdecznie mam pytanie czy jest możliwe zajść w ciążę mając przerwę około roku objawy ciążowe nudności brak apetytu ból piersi brzucha dołem jakbym miała dostać okres do tego ból kręgosłupa i dziwny podsmal w ustach a do tego jeszcze pojawił się okres był skromny trwał2 dni ale obawy pozostały a nawet się nasiliły

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przypadku zdecydowanie nie można wykluczyć ciąży. Przede wszystkim powinna Pani zatem wykonać test ciążowy. Powinien być wiarygodny około 14 dni po ostatnim stosunku. Bez względu na wynik koniecznie proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.