Możliwość ciąży przy stosowaniu tabletek Sylvie20

Od pół roku biorę tabletki antykoncepcyjne sylvie20. Ginekolog kazał zabrać pierwszą tabletką w 5 dniu miesiączki. W środę minęło pół roku i zabrałam ostatnią 21 tabletkę w tym miesiącu z ostatniego już opakowania(koniec zażywania tabletek), natomiast w niedzielę(4 dni później - pierwszy dzień miesiączki) kochałam się bez zabezpieczenia ale nie doszło to wytrysku we mnie. Jakie jest ryzyko zajścia w ciążę?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Skuteczność tabletek kończy się wraz z przyjęciem ostatniej tabletki. Jeśli zatem współżyli Państwo bez zabezpieczenia, ryzyko ciąży jak najbardziej istnieje. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży, po 14 dniach od stosunku proszę wykonać test ciążowy.