Możliwość ćwiczeń na siłowni po dwukrotnym zwichnięciu barku

jezeli w ciagu 4 miesiecy zwichnełem bark 2 razy czy moge cwiczyc na silowni?

Witam,
jeżeli zwichnięcia zdarzały się w trakcie ćwiczeń to proponowałbym zmienić uszkadzające ćwiczenia, jest tyle możliwości angażowania danego mięśnia, że na pewno coś Pan dobierze. Jeżeli jest ból w trakcie ćwiczeń to absolutnie je wykluczyć po to, żeby stworzy tkankom warunki do gojenia się. Po zwichnięciach w procesie leczenia uwzględnia się i kładzie nacisk po wyjściu z objawów bólowych na trening sensomotoryczny, w którym angażuje się mięśnie wolnokurczliwe, toniczne, głębiej położone, odpowiedzialne za stabilizację. W internecie na pewno znajdzie Pan treningi z wykorzystaniem piłek, gum, sznurków. Jeżeli nie to proponuję wizytę u fizjoterapeuty, który dobierze indywidualnie do potrzeb ćwiczenia lub zabiegi. Pozdrawiam Dziękuję.