Możliwość jednoczesnego przyjmowania leków Xanax i Efevelon

Witam, chciałam zapytać czy jednocześnie można przyjmować (tak mam w zaleceniach lek.psychiatry ) xanax SR 1 mg o przedłużonym uwalnianiu plus efevelon SR 37,5 mg , po dwóch tygodniach mam przejść na efevelon SR 75 mg. Przy samym xanaxie dobrze się czułam ale w połączeniu z efevelonem jest gorzej. Dziwnie zaczęły mnie swędzieć przedramiona, piekły i się zaczerwieniły, lęk się nasilił.Wieczorem przyjmuję lerivon 30. Mam do tego arytmię i dostałam propranolol. Czy można to wszystko razem mieszać?

Witam Panią,

Lek Xanax SR jest preparatem z grupy benzodiazepin do stosowania jedynie doraźnego na czas wprowadzenia docelowej dawki wenlafaksyny (75 mg/dobę). Alprazolam(Xanax) daje dośćszybkie uspokojenie, dodatkowo Pani otrzymała dość wysoką dawkę leku. CZasem przy włączaniu leków z grupy SNRI ( efevelon) pojawia się przejściowe zaostrzenie lęku, ale po kilku dniach takie objawy powinny ustąpić. Dlatego też na poczżatku terapii wenlafaksynąstosuje się leki z grupy benzodiazepina by zniwelować tego rodzaju objawy nieopożądane. Mianserynę w dawce, jaką Pani otrzymała stosuje się ( także przejściowo) w celu regulacji snu. Jesli jednak niepokoją Paniąobjawy niepożadane leczenia, lub Pani stan nie poprawia się- powinna Pani skontaktować sięz psychiatrą prowadzącym.

Pozdrawiam!