Możliwość jedzenia alg na poczatku ciąży

Jestem na początku ciąży. Nie chce rezygnować z sushi. Wiem ze rybę surowa nalezy zastąpić pieczona, ale czy mozna jesc nori- algi, w ktore zawija sie rolki?

Mgr Agata Wach Psycholog, Wrocław

Surowe ryby i owoce morza mogą być źródłem groźnych bakterii chorobotwórczych lub pasożytów, co może być niebezpieczne dla kobiet w ciąży. Powinno unikać się jedzenia sushi, carpaccio, tatara itp. A po przyrządzeniu mięsnych potraw należy starannie umyć ręce. Alternatywą może być przyrządzenie sushi wegetariańskiego i tak np. zawinięty w arkusze z glonów nori ugotowany ryż z dodatkiem awokado, ogórka, papryki, marchewki.Pieczony łosoś również jest bezpieczny. Nori ze względu na bardzo dużą koncentrację składników odżywczych należy jeść w ograniczonych ilościach.