Możliwość korzystania z sauny po złamaniu kości piszczelowej

Witam, w sierpniu złamałem kość kość piszczelową która została zespolona gwożdziem śródszpikowym. Mam w związku z tym pytanie, czy mogę korzystać z sauny infrared ponieważ czytałem w instrukcji że trzeba zachować szczególną ostrożność. Nie bardzo rozumiem co oznacza ta "ostrożność" - można w sumie czy nie? Dziękuję bardzo a odpowiedź pozdrawiam. Bogdan

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
Nie wydaje mi się, aby stan po złamaniu był przeciwwskazaniem do korzystania z sauny. W celu oceny całkowitej stanu zdrowia wraz z oceną ryzyka warto skonsultować się z internistą.