Możliwość leczenia hipoplazji tętnicy kręgowej u 16-letniej córki

Moja córka ma 16 lat i rok temu wykryto u niej hipoplazje tętnicy kręgowej lewej (w głowie) i w naszym mieście w Szczecinie lekarze nie chcą jej leczyć . Chciałabym sie spytać czy można to jakoś wyleczyć lub wykonać jakąś operacje ? (ma przy tym bardzo silne bole z wymiotami , zawroty glowy)

Droga Mamo
Bo tej anomalii się nie leczy.
Krążenie mózgowe jest tak skonstruowane ,że zabezpiecza przepływ mózgowy z obu stron niezależnie od zab.przepływu wynikających z budowy tętnic zwłaszcza u młodej osoby.Jest to częsta wada rozwojowa naczyń Natomiast u córci należy wykonać badanie czynnościowe usg tt.m.Duplex Doppler z ocena krążenia przy skrętach głowy w kierunku niewydolności kręgowo- podstawnej.I ponownie omowić problem z prowadzącym neurologiem.

Pozdrawiam ciepło