Możliwość leczenia raka brodawkowatego płata prawego tarczycy

U mojego przyjaciela stwierdzono raka brodawkowatego płata prawego tarczycy 7x8x10mm oraz polecono pilnie wyciąć tarczyce.Byliśmy na konsultacji w Gliwicach, zrobiono Biopsje i badania krwi ,nie znamy wyników - kolejny termin za 3tyg. Pacjent obawia się operacji i terapii lekami do końca życia. Szukamy możliwości leczenia nowotworu lub zastąpienia terapii hormonalnej metodami alternatywnymi (terapia ziołowa).Mogliby Państwo polecić mi jakąś alternatywę? pozdrawiam serdecznie, Agata

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, nie zalecam terapii innej niż wycięcia całkowitego tarczycy. Wycięcie tarczycy jest sposobem udowodnionym na to ze choroba nowotworowa nie będzie sie rozprzestrzeniać a terapia hormonozastepcza jest bezpieczna jeżeli się ją stosuje wg wskazań lekarza. Pozdrawiam