Możliwość leczenia SM za pomocą LDN

Dobry wieczor. Mam 30 lat, 1 pazdziernika 2014 zdiagnozowano u mnie SM, teraz leze znowu w szpitalu i podaja mi solu medrol, miala kolejny rzut. Jestem mama 3 letniej corki. chcialabym zasiegnac opinii innego specjalisty, u mnie w Siedlcach odnosze wrazenie, ze lekarze nie zbyt interesuja sie pacjentem, traktuja go przedmiotowo. W najnowszym rezonansie pojawily mi sie dwa nowe ogniska w szyi, rok temu bylo czysto, mialam tylko w glowie. Prosze o pomoc, czy mozna SM leczyc za pomocą LDN? Prosze..

W chwili obecnej zarejestrowaną terapią SM jest leczenie immunomodulujące.
Leczenie jest refundowane przez NFZ, prowadzone w ramach terapii lekowych. Leczenie dzieli się na I i II linię.
Leczenie rozpoczyna się od leków I linii, do których należą interferony i octan glatirameru.
W przypadku nieskuteczności leczenia lekami I linii pacjent kwalifikowany jest do leczenia lekami II linii.
Proszę sprawdzić, na stronach PTSR , które ośrodki ( szpitale- Oddziały Neurologiczne, Poradnie Neurologiczne) prowadzą leczenie stwardnienia rozsianego.
Należy zgłosić się do takiego ośrodka.
Niestety leczenie nie jest dostępne dla każdego, ponieważ NFZ wprowadził punktowy system kwalifikacji ( zależny między innymi od stopnia nasilenia objawów, czasu trwania choroby i paru innych czynników). Specjalista neurolog będzie w stanie ocenić czy kwalifikuje się Pani do leczenia.
Pacjent zakwalifikowany do leczenia wpisywany jest w kolejkę oczekujących. Długość oczekiwania i ilość pacjentów w kolejce jest różna w różnych ośrodkach dlatego też warto sprawdzić w kilku miejscach

Leczenie LDN jest terapią eksperymentalną i nie na ten moment potwierdzonych naukowo dowodów jego skuteczności.