Możliwość lotu samolotem i przebywania na słońcu po laparoskopowym usunięciu kamieni z pęcherzyka żółciowego

dzien dobry jutro tj sroda mama laparaskopowy zabieg usuniecia kamieni z pecherzyka zolciowego a za tydzien w czwarek maM LECIEC SAMolotem czy sa jakies przeciwskazania i czy mozna przebywac na sloncu i sie opalac po tej operacji dziekuje pozdrawiam magda gw

Witam Pani Magdo. W tydzień po zabiegu ??? bez wątpienia to zbyt wcześnie i nie o lot chodzi ani o opalanie. Bezpieczniej będzie przełożyć urlop. A jeśli w trakcie zabiegu okaże się iż potrzebna jest konwersja. A co z dietą. Rekonwalescencja czasami trwa znacznie dłużej.

Witam serdecznie
Po tygodniu od zabiegu laparoskopowej cholecystektomii, o ile zabieg przebiegał bez powikłań, można latać samolotem. Nie ma również przeciwwskazań do opalania się. Proszę jednak uzgodnić zalecenia pozabiegowe z chirurgiem, który będzie wykonywał zabieg. Pozdrawiam