Możliwość martwicy po operacji szyjki prawego uda

Syn(23 l.) jest po operacji(10 tyg.) szyjki prawego uda(3 śruby). Ze zdjęć Rtg nie wynika czy kość się zrasta. Czy może dojść do martwicy i jakie są tego objawy? Do tego noga jest krótsza. Jaka jest szansa wyrównania jej i w jaki sposób? Myślę że powinien ćwiczyć chodzenie o kulach podpachowych(ze wzgl.na złamaną prawą rękę) ale przydałaby się nam instrukcja "obsługi kul".Syn staje na nogach, bez podparcia,z małym naciskiem na chorą kończynę.Czy może tak robić?

Aby ocenić ryzyko martwicy jalowej głowy kosci udowej trzeba wykonać badanie kontrole. 10tygodni to krótki czas na ocenę zrostu kostnego. Aby kontrolować proces rehabilitacji trzeba syna zbadać. Krótsza kończyna może być tzw trwałym następstwem nieszczęśliwego wypadku ale do 1,5 cm można wyrównać wkladka.

Witam serdecznie
Polecam kule łokciowe ponieważ ten rodzaj kul polecane są osobą u których pragnie się zachować prawidłowy wzożec chodu, kule pachowe stosowane są u osob starszych.Zanim zacznie się stosować kule należy prawidłowo dobrać ich długość oraz odpowiedni rodzaj chodu proponuje konsultacje z rehabilitantem, który prawidłowo nauczy odpowiedniego chodzenia o kulach.