Możliwość naturalnego porodu po cesarskim cięciu

Dziekiuje bardzo za odpowiedz. Ja do tej pory nie wiem dlaczego pierwsze dziecko i drugie urodziło się przez cesarkę,nadal nie dostałam odpowiedzi a czekam już 4 lata.I nie rozumiem dlaczego mi nie pomogli przy drugim porodzie tylko cieli,a bardzo tego nie chciałam,z dzieckiem było wszystko dobrze tylko ja miałam trochę problem z rozwarciem. Przeciż mogli zrobić masaż szyjki żeby mi pomóc? Czy ja mam szanse na poród normalny? I Kiedy mogę zacząć się starać o następne dziecko?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Teoretycznie istnieje taka możliwość, by za trzecim razem urodziła Pani w sposób naturalny. Tak praktycznie jest jednak duże prawdopodobieństwo, że trzecia ciąża także zostanie zakończona cięciem cesarskim. A propos kolejnych starań o ciążę to niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Nie znam bowiem żadnych szczegółów dotyczących stanu Pani zdrowia, wywiadu położniczego, itd. Najlepiej byłoby zatem gdyby skonsultowała się Pani w tej sprawie ze swoim specjalistą ginekologiem.