Możliwość nawrotu odmy po ponad dwóch miesiącach

Na początku listopada dostałem odmy samoistnej, miałem założony drenaż. Czy możliwe jest żeby mi się ona nawróciła po ponad 2 miesiącach spokoju? Mam podobne dolegliwości jak za pierwszym razem tyle że słabsze (dziwny ucisk "w prawym płucu", lekkie duszności. Jeśli można to jak to sprawdzić czy nawrót mam?

Magdalena Mroczek

Odma może nawrócić. Należy zgłosić sie do lekarza rodzinnego, który pokieruje na dalsze badania.

Lek. Katarzyna Szymczak

Możliwy jest nawrót odmy, aby ja potwierdzić konieczne jest badanie lekarskie, dlatego sugeruję wizytę u lekarza.
Pozdrawiam