Możliwość nieoperacyjnego wyleczenia hemoroidów drugiego stopnia

Witam, stwierdzono u mnie hemoroidy drugiego stopnia.Lekarz zaproponował mi gumkowanie jednego najwiekszego. Lecz ja mam wątpliwości co do zabiegów jakich kolwiek w odbycie. I stad moje pytanie czy da się jakoś wyleczyć zmniejszyc hemoroidy w tym stopniu bez ingerencji w uklad odbytu??

Lek. Anna Aseńko Chirurgia

Witam,

leczenie zachowawcze może przynieść ulgę w dolegliwościach, jednak nie zlikwiduje do końca problemu. Dolegliwości mogą nawracać. Metoda gumkowania jest dość skuteczną i bezpieczną metodą.

Pozdrawiam,

Anna Aseńko