Możliwość okresu w pierwszym i drugim miesiącu ciąży

Witam, czy okres w pierwszym lub drugim miesiącu ciąży jest możliwy? Czy pobolewające piersi 2 tygodnie przed okresem są w niektórych przypadkach normalne? Na dodatek jeśli ma się niedoczynność tarczycy. Pozdrawiam

Witam,
niedoczynność tarczycy może powodować zaburzenia cyklu menstruacyjnego (może go wydłużać)
Bolesność i tkliwość piersi przed pojawieniem się miesiączki w drugiej fazie cyklu jest jak najbardziej fizjologiczna (wynika z przewagi progesteronu w cyklu hormonalnym).
Podczas potwierdzonej ciąży możliwe jest plamienie w pierwszych miesiącach, jednak nie jest to już typowe krwawienie miesiączkowe.
Każde plamienie w czasie ciąży należy skonsultować z prowadzącym ciążę lekarzem ginekologiem.

Pozdrawiam serdecznie!