Możliwość płukania ust wodą i płynem tydzień po usunięciu zęba

Witam. Tydzień temu miałam usuwany ząb (górna piątka). Czy mogę już bez obaw o wypadnięcie skrzepu i suchy zębodół płukać usta wodą i płynem do płukania?

Proszę dbać o higienę szczotkując i nitkując zęby, ale z intensywnym płukaniem należy jeszcze zaczekać. Można, tak jak po dużych zabiegach, przelewać delikatnie płyn z wodą przez usta ale bez wywierania ciśnienia na płyn, zwykłe przelewanie z jednej strony na drugą.

Witam, tak może Pani płukać usta.Po usunięciu zabronione jest płukanie w dniu ekstrakcji ewentualnie jeszcze na drugi dzień, jeżeli zabieg wykonany był bardzo późnym popołudniem lub wieczorem.Pozdrawiam