Możliwość podania dziecku lekarstwa na uspokojenie przed wizytą u dentysty

Witam, mysz zabrać córkę (3lata) do dentysty bo odkrylam dziurkę w zebie. Jednak moje dziecko jest bardzo uprzedzone do wszelkiego rodzaju lekarzy. Strasznie histeryzuje i nie dje sie zbadać nawet u pani doktor ktoś zna i lubi... Jak przychodzi moment badania wyrywa sie i płacz w niebogłosy. Czy mogę podać Zosi jakies lekarstwo na uspokojenie? Bo przeciez są rzeczy które zrobić trzeba a nie chce rozbudzać w niej jeszcze większej paniki.

W porozumieniu z pediatrą można zaordynować Dormicum,działa na dziecko lekko otępiająco, ale lepiej będzie wykonać zabieg z użyciem bezpiecznego gazu rozweselającego i nie będzie problemów z brakiem współpracy,a dziecko nie będzie miało przykrych doznań.

Sugerowałaby jednak udać się do dentysty na wizytę adaptacyjną ( zobaczyć gabinet, obejrzeć fotel i narzędzia). Być może uda się obejrzeć zęby, może nawet wyczyścić szczoteczką.
W domu proszę dziecku opowiedzieć, że będziecie oglądać zęby specjalnym lusterkiem - proszę nie wspominać słowa "ból" - i nie straszyć córki, nie obiecywać nagród. Można pokazać córce bajkę o wizycie u dentysty.
Jeśli chodzi o tabletki, to nie zaczynałabym od tego. Jesli dziecko faktycznie będzie histeryzowało to lekarz podejmie decyjzję o podaniu leku - powie w jakiej dawce.
Powodzenia.