Możliwość podawania probiotyku Dicoflor 30 dla 2-miesięcznego dziecka na problemy z zaparciami i wzdęcia

mój synek ma skonczone 2 miesiace.ma problemy z zaparciami i wzdecia,czy moge podawac mu priobiotyk Dicoflor30,jezeli tak to jak długo i jaka dawke?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zanim rozpocznie Pani podawanie dziecku jakichkolwiek preparatów, sugeruję ustalić przyczynę zaparć/wzdęć u dziecka. Niestety nie napisała Pani jak dziecko jest karmione - piersią czy też mlekiem modyfikowanym? Objawy najczęściej są bowiem wynikiem nieprawidłowej diety. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą pediatrą.