Kobieta , 42 lata Mój partner życiowy(47 lat ) przeszedł 1,5 roku temu klipsowanie tętniak mózgu, tętniak pękł. Obecnie jego stan zdrowia jest b. dobry, jakby nie przeszedł żadnej operacji. Miał /mieliśmy dużo szczęścia. Jednak obawy istnieją, że sytuacja może się powtórzyć zatem moje pytanie brzmi: czy godzinna podróż samolotem może mojemu partnerowi zaszkodzić? Obawiam się skoku ciśnienia. Dziękuję za fachową odpowiedź, jest dla mnie b. ważna.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Jeżeli ma Pani wątpliwości proszę porozmawiać z neurochirurgiem.
Generalnie tętniak został zaklipsowany po to by więcej nie pękał.
W kabinie samolotu utrzymywane jest ciśnienie atmosferyczne odpowiadające ciśnieniu atmosferycznemu jakie panuje na wysokości 1800 m npm a w starszych typach samolotu na wysokości 2200 m npm.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • NeurologiaNeurologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego. Jest silnie spokrewniona z psychiatrią i polega na odkrywaniu przyczyn uszkodzenia systemu neuronalnego.
  • Tętniaki – Tętniaki to nieprawidłowe poszerzenie lub uwypuklenie fragmentu ściany naczynia krwionośnego (zazwyczaj tętnicy, rzadko żyły). Ich przyczyną są choroby i czynniki dziedziczne, które prowadzą do osłabienia ścian naczyń krwionośnych. Najczęściej pojawiają się na tętnicy u podstawy mózgu i na aorcie odprowadzającej krew z lewej komory serca.