Możliwość podwiązania jajników podczas cesarskiego cięcia bez wiedzy pacjentki

Witam mam pytanie miałam już trzy cesarki staram sie jeszcze o jedno dziecko lecz bezskutecznie ,czy jest taka możliwość żeby lekarz podwiązał mi jajniki przy ostatniej cesarce bez mojej wiedzy?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Absolutnie nie ma takiej możliwości. Jest to zabieg nielegalny w Polsce. Lekarze nie wykonują jakichkolwiek procedur medycznych bez uzyskania zgody pacjenta. Czy zdaje sobie Pani sprawę, że stan po 3ech cesarskich cięciach stanowi ryzyko poważnych komplikacji w trakcie ciąży oraz zagrożenie zdrowia, a w skrajnych przypadkach nawet życia zarówno dla nienarodzonego dziecka jak i Pani?Sugeruję porozmawiać z ginekologiem na ten temat.