Możliwość podzielenia na pół tabletki Setaloft

Czy mozliwe jest fizyczne podzielenie polowy tabletki leku setaloft 50mg na pol.,,pytalam lekaarza ,w zwiazku ze zlym samopoczuciem meza po przejsciu,zmianie dawki -stopniowej z pol nsa cala tabletke podawana w 2dawkach,ale odpowiedzal, ze podawanie trzech czwartych tabl przedluzyloby niepotrzebnire leczenie,pytamtylko o strone techniczna,na pewno nie zmniejsze dawki do nastepnej wizyty lekarskiej

Tabletki Setaloft nie są przygotowane do dzielenia ich na 4 części. Podzielenie połowy tabletki na dwie części technicznie jest możliwe z tym, że będzie to podział zupełnie "na oko". Pozostaje tylko pytanie czy takie działanie ma sens?