Możliwość pomyłki w obliczeniu wieku ciąży

Witam ! Na ostatnim USG byłam gdy miałam 28 tydzień według daty ostatniej miesiączki. Według dokładnych pomiarów dziecka, ilości wód płodowych oraz masy ciała dziecka lekarz stwierdził ze był to wtedy 31,5 tydzień ciąży. Czy to możliwe,że gdzieś zaszła pomyłka? Czy to możliwe że tak naprawdę mogę urodzić wcześniej niż to przewidziane według obliczenia z ostatniej miesiaczki? Przewidziany teramin mam na 16maja.Natomiast czuję ze może to być wcześniej, mam ogromny brzuch czesto boli i twardnieje.

Termin porodu można określić według ostatniej miesiączki lub wczesnego USG ciąży. USG w trzecim trymestrze nie może dokładnie wyznaczyć terminu porodu- jest to z dokładnością +/- dwa- trzy tygodnie. Proszę zgłosić się do swojego lekarza aby przeanalizował wszystkie dane i wyznaczył termin porodu.