Możliwość powiększenia naczyniaka na wątrobie

Witam. Mam pytanie / W styczniu tego roku miałem robiony RM jamy brzusznej z powodu naczyniaka na wątrobie . W styczniu naczyniak miał wymiary 23x14x15 mm . Robiłem teraz kontrolne usg i w usg jego rozmiar wynosi 25.5 x 22mm . Czy naczyniak uległ powiększeniu czy aparat USG wskazuje niedokładne wymiary ???

Lek. Tomasz Budlewski

Zawsze w usg może być trochę inny obraz i sposób pomiaru może się różnić. Proponuje udać się do lekarza chirurga ogólnego. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.

Aleksander Ropielewski

Trudno jest mi to stwierdzić, ponieważ wpływ mogło mieć ułożenie ciała i inna osoba wykonująca badanie. W dalszym ciągu sugerowałbym obserwację naczyniaka.