Możliwość powiększenia węzła chłonnego od anginy

Od tygodnia mam anginę, biorę antybiotyk czwarty dzien, podczas wizyty u lekarza wspomniałam, że mam powiększony węzeł chłonny pod prawą pachą. Pani doktor powiedziała że to od anginy , ale da mi skierowanie do chirurga, który skieruje mnie na biopsję. Czy faktycznie możliwe jest aby węzeł chłonny pod pachą powiększony był od anginy? Czy do chirurga udac sie juz teraz czy poczekać aż angina minie i iść dopiero wtedy? Morfologia sprzed 2 mies. Ob-20, CRP-6,5, reszta w normie

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza ginekologa celem badania piersi i kierować się zaleceniami lekarza badającego. Bez badania ciężko jest coś więcej powiedzieć.