Możliwość powikłań po śwince

Witam! Chciałabym się dowiedzieć czy przy śwince często występują powikłania i od czego to zależy? Ponieważ jestem już dorosłym mężczyzną lecz nigdy nie miałem świnki ale miałem kontakt niedawno z chorą siostrą. I boję sie że zachoruje ponieważ czytałem że jednym z powikłań może być zapalenie jąder i bezpłodność, lub nawet zapalenie mózgu. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam!

Lek. Tomasz Budlewski

Powikłania które Pan napisał tj. zapalenie jąder, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych to faktycznie mozliwe powikłania świnki, zwykle świnka w okresie wczesnodziecięcym przebiega łagodniej i rzadziej daje powikłania niż u młodzieży i młodych dorosłych. ALe nie oznacza to że wystąpią one u Pana, nie jestem w stanie przewidzieć z jakim prawdopodobieństwem wystąpią u konkretnej osoby.