Możliwość powtórnego zachorowania na półpasiec po kilku miesiącach

Dzień dobry W czerwcu miałam półpasiec leczyłam się z godnie z zaleceniami. Obecnie zaczynają się u minie pojawiać b.podobne objawy jak w czerwcu nie mam jeszcze wysypki. Czy to możliwe że w tak małym odstępie czasu mogę zachorować ponownie?

Półpasiec jest chorobą zakaźną wywołaną przez tego samego wirusa, który wywołuje ospę wietrzną (viracella-zoster virus – VZV). U niektórych chorych po przebyciu ospy wietrznej i zagojeniu się zmian skórnych wirus „ukrywa” się w organizmie i w sprzyjających okolicznościach uczynnia się wywołując półpasiec. Wirus uaktywnia się w stanach osłabionej odporności, u ludzi w starszym wieku, w chorobie nowotworowej, po chemioterapii i w stanach wycieńczenia.