Możliwość pozbycia się grzybicy paznokci u stóp

Witam . Moim problemem jest grzybica paznokci u stóp od urodzenia , paznokcie sa twarde grube a szczególnie duże są pierwsze u stóp . Odziedziczyłem to po rodzinie i moim pytaniem jest czy da sie ich jakoś pozbyć aby wyrosly w miare normlne? Bardzo prosze o pomoc . Mam 20 lat i chciałbym w końcu się tego pozbyć . Czy jest szansa aby wyglądały jak u powinny wyglądac ? Operacja,sztuczne paznokcie , jest taka możliwość ? Proszę o pomoc bo to jest wstydliwy problem.

Witam Pana,
leczenie grzybicy paznokci to długi i bardzo żmudny problem.
Paznokcie u palców stóp rosną bardzo wolno ok. 1 - 1.5 mm na miesiąc. Ich odnowa jest możliwa w ciągu 12 miesięcy.Czy z problemem choroby paznokci zgłaszał się Pan do dermatologa ? i jak długo trwało leczenie? Jest wiele rodzajów grzybic paznokci. Podstawą jest postawienie właściwej diagnozy.Czy stosował Pan leki doustne czy były to lakiery do paznokci?
Proponuję konsultację dermatologa który ma doświadczenie w leczeniu grzybic paznokci,
pozdrawiam
Katarzyna Mudel

Proszę udać się do dobrego dermatologa, wykonać odpowiednie badania i dopiero lekarz zleci odpowiednie leczenie.

Nie napisał Pani nic o dotychczasowych zastosowanych terapiach leczniczych.

Można zastosowac lakier pirolam, nanosrebro w sprayu nanotech