Możliwość przedawkowania korzystnych kultur bakterii

Dzień dobry! Za parę dni idę usunąć dolną ósemkę. Dostałam Clindamycin (będę go zażywać już drugi raz w ciągu trzech tygodni), do którego mam probiotyk. Chciałabym wspomóc żołądek i jelita jogurtami activia oraz kefirami. W związku z tym mam pytanie: czy można "przedobrzyć" z ilością korzystnych kultur baterii w organizmie? Czy mogą być jakieś efekty uboczne, jak w przypadku hiperwitaminozy? Dziękuję i pozdrawiam.

Proponuję użyć najlepszego dostępnego w aptece probiotyku Sanprobi Super Formuła. Jeśli będzie Pani brała go Pani zgodnie z zaleceniem w ulotce, nie grozi przedawkowanie. podobnie jak w przypadku activii i kefiru. Duże ilosci nabiału mają natomiast działanie wychładzające i wzmagają produkcję śluzu w organizmie.