Możliwość przejścia choroby Gravesa-Basedowa w Hashimoto

Witam, miam zdiagnozowaną chorobę Gravesa Basedowa. Po dwóch latach leczenia farmakologicznego odstawiłamleki, przez rok było wszystko w normie po roku zrobiła się niedoczynność więc zaczęłam brać euthyrox. Po kolejnych 6 miesiącach nastąpił powrót dużej nadczynności. Odstawiłam leki i po kolejnych 6 miesiącach TSH idzie mocno w górę. Lekarz mówi, że Graves Basedow może przechodzić w Hashimoto. Co to oznacza? Jaki tryb życia prowadzić?

Lek. Tomasz Budlewski

Wydaje mi się, że w takim przypadku najlepiej proszę prowadzić często kontrole poziomu TSH oraz pokazywać się z wynikami u lekarza endokrynologa. Sądzę, że najlepiej lekarz po badaniu będzie mógł określić odpowiednie zalecenia lekarskie.