Zapytaj lekarza

1 , 0 1 3 , 0 5 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Możliwość przejścia z renty socjalnej na rentę związaną z całkowitą niezdolnością do pracy przy schizofrenii paranoidalnej

Czy możliwe jest przejście z renty socjalnej na rentę z tytułu całkowitej niezdolności do pracy, bo uzbieraniu stosownego stażu pracy? Mam schizofrenię paranoidalną i chcę przejść na tą wyższą rentę. Na infolinii ZUSu, jego konsultant powiedział mi, że musi to być inne schorzenie niż w przypadku renty socjalnej. Ale niektórzy pacjenci psychiatryczni przeszli z socjalnej na rentę z tyt. całkowitej niezdolności do pracy. Czy teraz przepisy się zmieniły czy konsultant wprowadził mnie w błąd?
MĘŻCZYZNA, 31 LAT ponad rok temu

Zdrowie kręgosłupa a krzesło w pracy - jakie powinno być?

Tomasz Chomiuk, fizjoterapeuta mówi o tym, jakie krzesła najlepiej sprawdzą się u ludzi, którzy wykonują pracę siedzącą. Krzesła, na których nasz miednica ma szansę się poruszać. Jeśli mamy możliwość wstać w trakcie pracy, np. podczas rozmowy telefonicznej, wykorzystajmy ją. Przerwy w siedzeniu na pewno posłużą naszemu kręgosłupowi.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam! W opisanej sytuacji powinna Pani zasięgnąć infolinii w terenowym oddziale ZUS najbliżej miejsca zamieszkania. Z pewnością otrzyma Pani kompetentną odpowiedź.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety