Możliwość przyjęcia leków na kaszel i katar w 15. tygodniu ciąży

Witam .Jestem w 15 tyg. ciąży i męczy mnie mocny kaszel i katar .Czy mogła bym brać na to syrop Prospan dla dzieci? .Brałam syrop Bronchicum i nie bardzo mi pomógł , mimo że ten syrop zapisał mi lekarz prowadzący ciąże. Jakie jeszcze ewentualnie mogłabym brać leki na te dolegliwości dostępne w Niemczech.

Witam ,
w ciąży jest niewiele leków,które możemy podać bez konsultacji z lekarzem.Konsultacja jest niezbędna,zanim Pani umówi się z lekarzem proszę spróbować zastosować nebulizacje z 0,9% NaCl( do tego zabiegu niezbędne jest urządzenie - nebulizator, najlepiej pneumatyczny i sól fizjologiczna).
Pozdrawiam, Katarzyna Mudel.