Możliwość przyjmowania Argininy przy Euthyrox

Arginina i viagra a tarczyca-Witam mam jeszcze jedno pyt. Dowiedziałem się już, że euthyrox można łączyć z viagrą. Trochę się jej obawiam,więc chciałbym jednak spróbować aptecznej argininy (na zaburz. erekcji). Pytanie jak w przypadku viagry-czy arginina (l-arginina?)nie koliduje z euthyroxem i można ją brać przy lekkiej niedocz. tarczycy (2g zalecane? I czy jak arginina nie da efektów i będę chciał sięgnąć po viagrę,to muszę trochę odczekać po odstawieniu argininy?

Witam Pana,

Arginina rzeczywiście wspomaga terapię objawów zaburzeń erekcji, jednak na efekty oczekuje się długo i nie są one jednoznaczne. Spośród pacjentów, z którymi osobiście zetknęłam się w swojej praktyce klinicznej nie spotkałam nikogo, kto wyleczłyby się z zaburzeń erekcji używając argininy. Dodatkowo L-arginina to suplement diety, a nie preparat zarejestrowany jako produkt leczniczy. Takie preparaty nie podlegają tak złożonym badaniom związanym z interakcjami farmakokinetycznymi, zatem interakcje takich preparatów nie są do końca poznane. Proponowałabym jednak konsultację u lekarza seksuologa wraz oceną wskazań do terapii seksuologicznej skoncentrowanej na pomoc w zaburzeniach erekcji.

Pozdrawiam!