Możliwość przyjmowania Flunarizinum WZF w czasie ciąży

Witam Jestem w 17 tygodniu ciąży i mam migreny które kończą się silnymi wymiotami które nie chcą same ustąpić, mój neurolog przepisał mi flunarizinum wzf powiedziała ze mogę go stosować w ciąży mój ginekolog też to potwierdził. Jednak mam obawy czy napewno są bezpieczne ponieważ na ulotce pisze żeby nie stosować w ciąży. Przed ciążą tez mial migreny ale teraz sie nasilily wcześniej ta terapia mi pomogła na dłuższy czas. Bardzo proszę o pomoc.

Lek. Tomasz Budlewski

Sto­so­wa­nie flu­na­ry­zy­ny w okre­sie ciąży i lak­ta­cji jest prze­ciw­wska­za­ne, ale czasem stosuje sie leki bo korzyść z ich stosowania jest wieksza niz ryzyko. Jeśli ginekolog potwierdził że można, to można :)