Możliwość przyjmowania witaminy D3 w dawce 4000

czy moge brac witamine d3 w dawce 4000,czy jest to bezpieczne,czy nie odlozy mi sie w nerkach. Mam 65 lat

Witam!
Witamina D w dawce 4000j.m. powinna być stosowana wyłącznie pod kontrolą lekarza, z określonych wskazań i przez ograniczony okres czasu - lekarz powinien dokładnie to określić. Stosowanie w taki sposób witaminy D nie powinno zaszkodzić. Jeśli stosuje ją Pani w celach profilaktycznych, bez konsultacji z lekarzem, to dzienna dawka nie powinna przekraczać 2000j.m.