Możliwość przywrócenia poprzedniej wysokości i kształtu zęba po spiłowaniu

Witam, Chcialabym sie dowiedziec czy zab ktory zostal zbytnio spilowany (normalne leczenie plomba) da sie w jakis sposob przywrocic do poprzedniej wysokosci/ksztaltow.

Witam!
Myślę,że się da! Dentysta musiałby odbudować ząb jeszcze raz , ewentualnie dołożyć wypełnienia i dobrze dopasować w zgryzie! Pytanie,dlaczego plomba została tak mocno spiłowana...
Pozdrawiam.

Lek. dent. Katarzyna Wierzbowska

można wykonać prawidłową, anatomiczną odbudowę materiałem kompozytowym, można wykonać odbudowy pośrednie u technika czyli nakłąd lub nadkłąd, wreszcie można wykonać koronę protetyczną - wszystko zależy od stopnia zniszczenia zęba i kształtu żęba przeciwstawnego
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk