Możliwość refundacji operacji wszczepienia soczewki przy postępującej wadzie wzroku

Witam mam bardzo duza wade oczu az -16 i astygmatyzm . jestem osoba mloda i choruje dodatkowo na nadcisnienie wada wzroku bardzo szybko postepuje . okulista powiedzial ze jest mozliwosc wczeienia soczewki w oczy jest to operacja bardzo kosztowna jak dla mnie czy jest mozliwosc refundacji z nfz jestem zalamana martwie sie ze w wieku 50 lat to bede slepa calkiem . wada wzroku jest sowodowana gdyz urodzilam sie wczesniakiem i od mlodych lat ona postepuje szybko Prosze o ratunek co zrobic . ANNA

NFZ nie refunduje wszczepienia drugiej soczewki do oczu z myopią.Powinna Pani kontrolować siatkówkę co 6 miesięcy,ewentualnie dobrać twarde soczewki kontaktowe-będzie Pani lepiej widzieć. Pozdrawiam i uważam ze lepiej zoperować zaćmę w 50 roku życia.