Możliwość rehabilitacji i obciążania kończyny przy braku zrostu kości strzałkowej w trzonie

Czy przy braku zrostu kosci strzalkowej w trzonie oraz kostki przysrodkowej (rtg takie samo jak 2miesiace wczesniej) po 9 tygodniach gipsu (bez zabiegu), mozna zaczac rehabilitacje i obciazanie konczyny? Staw jest dalej opuchniety bardzo. Kolanem powoli jus ruszam ale tez ciezko. Czy trzeba czekac na pelny zrost? Jak staje na wadze i obciazam noge do 20kg to nie boli.

Aleksander Ropielewski

Jedynie ćwiczenia bierne bez obciążenia w celu zachowania zakresu ruchów w stawie kolanowym jedynie pod kątem rehabilitanta. Konieczna jest rewizja leczenia, ponieważ brak zrostu po 2 miesiącach od złamania wskazuje na konieczność leczenia operacyjnego.