Możliwość rhinoplastyki po operacji przegrody nosowej

Witam Mam 18 lat i miałem robioną operację przegrody nosowej lecz nadal czuje że nie mogę oddychać prawidłowo przez nos chciałbym też dodać iż mam "garba" na nosie. Czy istniała by możliwość na kolejne umówienie się z lekarze na operację rhinoplastyka refundowaną przez NFZ? Czy takie zabiegi są refundowane przez NFZ i jeśli są to czy długo trzeba na nie czekać?

Wykonanie rhynoplastyki jest jak najbardziej możliwe, jednakże wszystko zależy w jakim "stanie" jest przegroda nosowa i czy nie trzeba będzie wykonać dodatkowego przeszczepu chrząstki. Zabiegi estetyczne, czyli resekcja "garba" nie jest zabiegiem refundowanym i można go wykonać tylko prywatnie.

pozdrawiam

Marek Paul