Możliwość schudnięcia 30 kg w wieku 27. lat

Czy naprawdę można schudnąć w wieku 27 lat przy wzroście 170 cm niecałe 30 kg? Czy istnieje szansa, że ta skóra się wchłonie?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Schudnąć mozna w każdym wieku im wcześniej tym lepiej.
Proszę wprowadzić do rytmu dnia aktywnosć fizyczną poprawia ona ściąganie się skóry.

Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią,

Oczywiście że można schudnąć w każdym wieku a w 27 lat tym bardziej. Jest Pani jeszcze osobą młodą więc przemiana materii powinna być dość szybka. nie ma na co czekać i należy zadbać o zdrową dietę i aktywność fizyczną. Jeżeli podejdzie Pani do sprawy profesjonalnie a odchudzanie będzie zdrowe to skóra również się ładnie wchłonie.
W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby ustalić konkretny jadłospis. Skuteczna dieta powinna być dobrana pod względem Pani zapotrzebowania energetycznego. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana zachęcam do kontaktu drogą mailową:
joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk