Możliwość stosowania leków na zapalenie zatok kilka dni przed owulacją przy staraniach o dziecko

witam chce w tym cyklu starać się o dziećko, mam zapalenie zatok lekarz przepisał mi : sinupret, slfarinol do nosa i flegamine . Czy moge stosować te leki kilka dni przed owulacją ?

Małgorzata Panek

Są to leki działające głównie na układ oddechowy. Można je stosować przed owulacją. W przypadku potwierdzonej ciąży i wystąpienia np infekcji prosze informować o ciąży lekarza, zanim przepisze on np antybiotyk.
Pozdrawiam