Możliwość stosowania leku antydepresyjnego Lafactin przy antykoncepcji doustnej

Witam serdecznie, od 5 lat stosuje tabletki antykoncepcyjne Mercilon, z roznych przyczyn musze zaczac stosowac lek antydepresyjny o nazwie Lafactin 75mg. Czy moge stosowac go jednoczesnie z antykoncepcja hormonalna?! Czy dzialanie tabletek anty podczas zazywania Lafactinu nie zostanie zaburzone i beda one dzialac normalnie....? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Nie ma stwierdzonych interakcji między podanymi leki wiec działanie tabletek antykoncepcyjnych nie powinno być zaburzone