Możliwość stosowania leku Sinupret w ciąży

Witam, Jestem w 9 tyg ciąży. Od kilku dni męczy mnie potworne przeziębienie, bóle głowy w okolicach zatok, zatkany nos na który woda morska nie pomaga, wręcz przeciwnie wywoluje okropny kaszel. Nie mogę spać, rano spływa mi do gardła gęsta żółta wydzielina która trudno mi odkaszleć. Lekarz kazał inhalować- nie pomaga, ból jest coraz silniejszy. Słyszałam o Sinupret, czy mogę stosowac go w ciąży?

Lek. Tomasz Budlewski

Stosowanie tego preparatu może być zalecane tylko i wyłącznie przez lekarza opiekującego się ciążą po indywidualnym przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw, dlatego proponuję udać się do swojego lekarza celem ustalenia odpowiedniego postępowania.